Robte to ako milionári: Ako zbohatnúť a majetným aj zostať
Mnohí z nás, keď máme nejaké tie peniaze investovať, zvolíme si fond, alebo dlhopis. Pokiaľ sa nasporených peňazí nezbavíme inak, napríklad kúpou najnovšej technologickej „vychytávky“. Takto však nerozmýšľajú naozaj bohatí, tí sa správajú úplne inak.
Bohatí najčastejšie vložia svoje peniaze do nehnuteľností, umenia, firiem, a ďalších foriem investície, o ktorých my ostatní môžeme často len snívať. To, ako táto celebritná skupina pristupuje k hotovosti, je presne to, čo ju od nás oddeľuje. Ako to, že dokážu byť stále v čiernych číslach?
Vezmime si konkrétny príklad. Keď Joshua Coleman a jeho rodina predávala svoju telekomunikačnú spoločnosť za 400 miliónov dolárov v roku 2004, mohli si dovoliť za tieto peniaze kúpiť niečo extravagantné. Namiesto toho začali hľadať spôsob, ako by dokázali ušetriť svoje novo nadobudnuté bohatstvo a pomohli mu rásť.
Predstava nakoniec prerástla do skutočnosti, v roku 2011 založil vtedy 27 ročný Coleman firmu Momentum Advanced Planning. Zamerala sa na konzultácie, cieľom je spájať konkrétnych zákazníkov s odborníkmi z daňového, či právneho odvetvia. V prípade, že sa jedného dňa rozhodne firmu predať, návratnosť bude rovnako zaujímavá, ako to bolo pri predaji prvej firmy jeho rodiny.
Podobné príspevky:
Koniec daňových licencií sa blíži
Podnikateľov zaťažuje legislatívna džungľa
Virtuálne sídlo spoločnosti
DPH na potraviny klesne o 10%. Ako sa to prejaví na cenách?
Daňováci chystajú útok na firmy